Vizsgaközpont

Képzési mutatószámok

Az érthetőbb tájékoztatás céljából, a KÖZLEKEDÉSI ALKALMASSÁGI ÉS VIZSGAKÖZPONT (KAV) 2014-től kezdődően előírja az autósiskolák számára, hogy minden negyedév végén három lényeges adatot hozzanak nyilvánosságra. Ezek az adatok az autósiskolák weboldalain érhetőek el, amelyek a "képzési mutatókszámok", "fogyasztóvédelmi mutatók" vagy "mérőszámok" szekció alatt találhatóak.

Vizsga sikerességi mutató (VSM)

Ez a statisztika bemutatja, hogy az egyes autósiskolákban mennyi diák szerezte meg sikeresen a jogosítványt. Az iskola tanulóinak vizsgasikerességét egy százalékos mutatóval mérjük, amely az adott iskola által oktatott diákok vizsgasikerességi arányát jelzi. Egy magasabb érték azt jelenti, hogy az adott iskolában tanulók nagyobb arányban szereznek jogosítványt sikeres vizsgával.

Negyedév Elmélet Forgalmi
2023. Q2. 42.86% 43.48%
2023. Q3. 66.67% 66.67%

Átlagos képzési óraszám (ÁKÓ)

GPT Ez a statisztika bemutatja, hogy az egyes autósiskolákban a diákok átlagosan hány órát vesznek részt a kötelező gyakorlati órákon felül, mire sikerül nekik a vizsgát teljesíteniük. Ha az érték közel áll a 100%-hoz, azt jelenti, hogy a tanulóknak kevesebb kiegészítő órára volt szükségük.

Negyedév Gyakorlat
2023. Q2. 134%
2023. Q3. 142%

Képzési költség (KK)

Ez a statisztika azt mutatja be, hogy egy tanuló átlagosan mennyit költ a teljes autósiskolai képzés alatt. Fontos kiemelni, hogy bizonyos költségek, mint például az orvosi alkalmassági vizsga, az elsősegélynyújtási tanfolyam és vizsga, vagy a vezetői engedély kiállításának díja, nem szerepelnek a képzési költség mutatóban.

Negyedév Gyakorlat
2023. Q2. 351.000